Yaşam Koçu Kimdir?

y-kc

Kendiniz ve… içinizdeki siz ile iletişime geçerek kendinizi tanıma ve ideallerinize yönelimde kapı aralayacak..

Size sorular yönelterek kendinizde olanı görmenize ışık tutan, fikirlerinizin serbestçe ortaya çıkmasını sağlayan, odaklanarak düşünmenize aracı olan..

Sizi teşvik eden, motive eden, cesaretlendiren yaşam koçunuz ile birlikte..

Yaşam yolunun aşamalarında gerçekte var olan yaratıcı potansiyeli kendimizle, bu günden geleceğe odaklı doğru soruları sorarak ve kendinize sorular sormayı öğreterek, hedef ve ideallerinize ulaşmanıza yardımcı olacak birisi..

Gerçekleşmesini istediğiniz ve hayallerinize, isteklerinize ulaşmanızda size aslında nelerin engel olduğunu görmenizi sağlayacak birisi..

Kendinizle ilgili farkındalıklar yaratarak, geniş bir perspektiften bakmayı öğrenerek, amaçlara, değişime ve gelişime odaklanabilmenizde gerekli özgüveninizi açığa çıkarmaya yardımcı olacak birisidir yaşam koçu..

Duygularımızın yaşamımıza etkisi nedir?

Önyargılarımız bizim asıl engellerimiz midir?

Düşünme biçimimiz bizim özgür düşünebilmemize engel olabilir mi?

Empati.. Belki de önce kendimizle empati kurarak yaratıcı düşüncenin yollarını bulabilir miyiz?

Gerçekte ne istiyoruz, nasıl bir yaşam istiyoruz?

Bunlar gibi birçok soru ile yaşamımıza yeni yollar açmak ve kendimizi gerçekleştirmemizdeki yolun aşamalarında yaşam koçunuz size ayna tutabilir, rehberlik edebilir..

Hepimiz bazen farklı bir düşünce veya soru ile “hiç bu açıdan bakmamıştım.!” deriz. İşte bu bizi sabit bir düşünme biçiminden çıkarıp, farklı düşünebilmeye yeni seçenekler oluşturmaya yardımcı olabilir.. Alternatif düşünce ve davranış biçimleri sunarak yeni amaçlarınıza giden yolda ışık tutabilecek kişidir yaşam koçunuz..

Görmemiş olduğunuz detayları algılayarak, adeta gerçek kendinizi görmenizi sağlayacak bir ayna rolü ile sizde olanı keşfedebilme ve yaşamınıza aktarabilme sürecinde iyi bir yol arkadaşıdır yaşam koçunuz..

Çıkmak istediğiniz her basamakta, aşmak istediğiniz her engelde, hedeflerinize yönelirken yol haritanızı oluşturmada ve bu yolda ilerlemenizde, sizi yargılamadan, destekleyici ve ilgili bir danışmanınız olmasını istemez misiniz?

Yeni yaşamınızda, daha sağlıklı, daha mutlu, daha huzurlu ve verimli olabilmenize olanak sağlayacak dostça bir yolculuğa yaşam koçunuz ile adım atmaya hazır mısınız?

Hadi öyleyse, daha fazla geç kalmayın, çünkü yaşam hızla akıp gidiyor..

Yaşam Koçu İnci Güreli Korkmaz

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: