Kurumsal Danışmanlık ve Eğitim

kurumsal danışmanlık

KRM Psikolojik Hizmetler tarafından verilen Kurumsal Danışmanlık ve Eğitim hizmetlerimiz farklı sektörlere yönelik olarak, hem kurumsal işleyiş ile ilgili sorunların tanılama ve çözümü hem de kurumsal gelişime yönelik bir çok konuda profesyonel danışmanlık ve eğitim hizmetlerini kapsamaktadır. Bu hizmetlerin neler olduğunu daha ayrıntılı olarak açıklamaya çalışırsak;

Kurumsal Analiz ile kurumların işleyişsel ve yönetimsel sorunlarının organizasyonal psikoloji yöntemleri ile incelenerek tanılanması ilk çalışma adımımız olup, ardından tespit edilmiş olan sorunların çözümüne yönelik müdahale önerileri oluşturulur. Bu aşamada ise şu çalışmalar söz konusu olabilir:

İşleyişsel sorunların çözümüne yönelik olarak; kurumsal stres yönetimi, bireysel stres yönetimi, kurum yapılanması, görev ve sorumluluk paylaşımları, çalışanlar arası iletişim, çalışanların yetkinlikleri ve uyumlulukları gibi konularda gerekli değişim amaçlı danışmanlık ve eğitim hizmetleri planlanıp uygulanır.

iş stresi

Yönetimsel sorunların çözümüne yönelik olarak; Yönetici veya varsa her kademe yöneticilerin yönetişim becerileri ile ilgili hatalı, eksik veya rasyonel olmayan özelliklerini değiştirebilmelerine ve var olan yönetim becerilerini geliştirmelerine olanak sağlayacak danışmanlık ve eğitim planlanıp uygulanır.

iş-yaşam dengesi

Kurumların Verimlilik Analizi yapılarak; kurumsal potansiyelin farkında olunması ve kullanılabilmesi yönündeki sorunlar tanılanır. Bu sorunların çözümüne yönelik danışmanlık ve eğitim hizmetleri planlanıp uygulanır. Çalışanların kapasitelerini yeterince kullanabilmelerine, verimli olabilmelerine ve daha az stresli, daha yüksek motivasyon ile çalışabilmelerine yönelik gerekli danışmanlık ve eğitim hizmetleri verilir.

stres yönetimi

Bunların dışında kurumsal sorunlardan bağımsız olarak da kurum ve işletmelerin her kademedeki çalışanlarına yönelik olarak eğitim programları düzenlenir. Eğitimler çalışanların görevlerine yönelik olarak yapılan psiko-eğitim çalışmalarıdır. Örneğin; bir işletmenin satış ekibinin veya müşteri temsilcilerinin; müşteri ilişkilerini yönetebilme, satış becerilerini geliştirme, yeterli satış motivasyonu oluşturma gibi konularda eğitilmesi gibi. Ya da örneğin bir anaokulunun eğitimci ve diğer personelinin, çocuklarla, velilerle ilişkiler konusunda geliştirilmesi, eğitim-öğretim becerilerinin gelişimsel psikoloji açısından desteklenmesi gibi konular bu psiko-eğitim faaliyetinin konusu olabilmektedir. Ya da talep doğrultusunda kurumunuzun sosyal faaliyetleri dahilinde veya örneğin bir okulun velilerine yönelik Psikoloji Seminerleri vermekteyiz. Seminer konuları ister bizim önerilerimiz içinden seçilebilir veya istenirse kendi talep edeceğiniz konularla ilgili olabilir.

kurumsal eğitimler

Siz de kurumunuza yönelik bir psiko-eğitimsel hizmet almak istiyorsanız; bize ulaşabilir, birlikte kurumunuzun ihtiyacı olan çalışma konularını tespit ederek, size uygun bir psiko-eğitim planı oluşturabiliriz. Hangi sektörde faaliyet gösteriyor olursanız olun veya firmanız küçük, orta veya büyük, iş hacmi açısından hangi seviyede olursa olsun size de uygun olan; firmanızı geliştirecek, olası kurumsal sorunlardan koruyacak, daha sağlıklı büyüyen ve kapasitesini ve ticari kazancını artıran kurumsal danışmanlık ve psiko-eğitimsel hizmetlerimizden yarar görebilirsiniz.

kurumsal kimlik

Kurumsal gelişiminize katkıda bulunacak bir diğer önemli hizmet konumuz da kurumsal imaj gelişimidir. Bu kapsamda kurumunuzun algılanışı; farklılıkları, özgün yanları, değerleri, prensipleri ve kurumsal bir kimlik oluşturabilmenize ciddi bir katkı sağlayacak danışmanlık ve eğitim hizmetleri sunmaktayız. Kurumsal İmaj Danışmanlığı hizmetlerimizden yararlanarak kurumunuzun daha saygın bir profile ve daha geniş bir iş hacmine kavuşmasına olanak verebilirsiniz.

Kurumsal İmaj Danışmanlığı hizmetimiz halen faaliyetini sürdüren kurumlara yönelik olabildiği gibi aynı zamanda yeni kurulan veya henüz kurulmakta olan işletmeler için de geçerli olan bir hizmettir. Ayrıca bu kapsamda istenirse kurumun tüm fiziki, dekorasyonel, ergonomik özelliklerine ve sosyo-kültürel imajını oluşturmaya yönelik Kurumsal Sanatsal Danışmanlık hizmeti de KRM tarafından sunulmaktadır. Bu hizmetle birlikte motivasyonel amaçlı kurum içi sanatsal faaliyetler planlaması ve sanat eğitimleri de ilgili uzmanımız tarafından gerçekleştirilebilmektedir.

kurumsal imaj
*kurumsal imajınıza estetik dokunuşlar*

Tüm Kurumsal Danışmanlık ve Eğitim Hizmetlerimiz ile ilgili daha ayrıntılı bilgilere ve size özel hizmet taleplerinizi değerlendirmek üzere bizimle iletişime geçiniz. Bu hizmetler farklı çalışma, süre özellikleri gösterdiğinden ücretlendirme de çeşitlilik göstermekte ve sizin ihtiyacınız olan hizmete yönelik ücret ayrıntıları da karşılıklı görüşme ile belirlenmektedir. Ama bilinmesi gereken KRM’de hizmet kalitesi her zaman alınan ücretin üstünde olacaktır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: