SSS

*KRM Psikolojik Hizmetler hangi yaş gruplarına hizmet veriyor?

KRM’de hem çocuk ve ergenlere hem de yetişkinlere yönelik hizmet verilmektedir.

*Eşimle sorunlarımız var. Sizden destek alabilir miyim?

Evet. KRM’de Evlilik Danışmanlığı/Terapisi hizmeti verilmektedir.

*Evli olmayan çiftler için de danışmanlık hizmeti veriyor musunuz?

Evet. Çiftler-Evlilik Danışmanlığı / Terapisi hizmetimiz evli olmayan çiftleri de kapsamaktadır. Ayrıca evliliği düşünen çiftler henüz bir sorun yaşamadan da birbirlerini daha iyi tanımaları, daha sağlıklı iletişim kurabilmeleri, ilişkilerindeki olası riskleri görebilmeleri ve evlilikle ilgili zihinsel hazırlıklarını tamamlamaları gibi nedenlerle de Çiftler Danışmanlığı alabilirler.

*Ofisinize gelemiyorum. Online destek alabilir miyim?

Evet. KRM’de Online Danışmanlık hizmeti profesyonel olarak verilmektedir. Ayrıntılı bilgilere online danışmanlık sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

*Yurt dışındayım, sizden online destek alabilir miyim?

Evet, Türkçe dilinde olmak kaydıyla Dünyanın her yerinden online danışmanlık talebi için bize ulaşabilirsiniz..

*Çalışma / Mesai saatleriniz nasıldır?

Hafta içi günler; 09:30 – 18:00 arası

C.tesi günü için; 10:00 – 15:00 arası

Not:Resmi tatil günlerinde (milli ve dini bayramlar) çalışmamaktayız.

*Normal çalışma / mesai saatleri dışında hizmet verebiliyor musunuz?

Uygunluk durumumuza göre verebiliyoruz. Ancak hafta içi 18:00 ve sonrası, C.tesi 15:00 ve sonrası ve Pazar günü için verilecek hizmetler için seans ücretleri farklıdır. Ücretlerimiz sayfamızdan mesai dışı seans ücretlerimizi öğrenebilirsiniz.

*Seanslar hangi süre aralıklarında yapılmaktadır?

Seanslarımız, probleminizin türüne ve şiddetine göre başlangıçta 1 hafta ile 2 hafta aralığında periyotlarla gerçekleştirilmekte, devam eden süreçte gelişmeler doğrultusunda 3 veya 4 haftada bir biçiminde sürdürülebilmektedir. Bu konuda danışanlarımızla birlikte karar veriyoruz.

*Size ilk kez psikolojik danışma almak için gelirken bir ön hazırlık yapmam gerekir mi?

Hayır. Hiç bir ön hazırlık yapmanız gerekmez. Ama isterseniz sizin için önemli konuları önceden not alabilirsiniz. Gerekli gördüğünüzde seans öncesinde e-mail ile veya whatsapp üzerinden mesaj yazarak kısaca kendiniz veya çocuğunuz hakkında ön bilgi verebilirsiniz. Çocuklarla çalışırken mümkün olduğunca seansın başında ebeveyn ile ayrı görüşme yapılmamakta, bu yüzden yanında konuşmanızın sakıncalı olacağını düşündüğünüz bir konu varsa önceden bize mesaj veya e-mail ile bildirmelisiniz.

*Psikolojik bir sorun yaşıyorsam ne tür bir hizmet verilmektedir?

Uzmanımızla yaptığınız ilk görüşmede yaşadığınız sorun tanımlanarak almanız gereken psikolojik danışmanlık veya psikoterapi desteği konusunda gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır. Sorununuz farklı medikal tedavi gerektiren boyuttaysa psikiyatri, nöroloji gibi ilgili alanların da konsültasyonu için gerekli yönlendirmeler yapılacaktır.

*Yaşam Koçluğu hizmeti veriyor musunuz?

Evet. KRM bünyesinde görev yapan Yaşam Koçu tarafından bu hizmet verilmektedir. Bu konuda merak ettiğiniz ayrıntılar için Yaşam Koçluğu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

*Randevuma tam saatinde mi yoksa daha erken mi gelmeliyim?

Randevu saatinizden 5 dk. öncesinde ofisimizde olmanız gerekmektedir. Böylece seans süremizi daha iyi kullanmış olacağız.

*Randevuma gelemeyeceksem ne yapmalıyım?

Randevunuzu iptal etmeniz veya ertelemeniz gerektiğinde, randevunuzdan en fazla 24 saat öncesinde ve mümkün olan en erken sürede bize bildirmelisiniz. Geç yapılan bildirimler, hem olası randevu bekleyen başka bir danışanımıza hizmet veremememize ve bizim de zaman ve mali kaybımıza yol açmaktadır.

*Önceden ödeme yapmışsam randevuma gelemediğimde ne olacak?

Randevudan önceki mümkün olan en erken sürede (24 saat öncesine kadar) haber vermek koşulu ile ödemeniz, oluşturacağınız daha sonraki randevunuz için geçerliliğini koruyacaktır.

*İlk seanstan sonra her terapi seansı için ücret ödemem gerekiyor mu?

Evet. Her seans süregelen terapinin bir bölümüdür. İlk seansın kontrolü ya da değerlendirmesi değildir. Bu nedenle seans ücreti her bir seans için geçerlidir. Ayrıntılı bilgiye ücretler sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

*Danışmanlık / terapi sürerken bırakırsam ne olur?

Öngörülen danışmanlık / terapi sürecini tamamlamanız, tabi ki sorunlarınızı aşabilmeniz için gereklidir. Ancak KRM’de hiç bir danışmanlık süreci için devam ettirme zorunluluğu yoktur. Ya da herhangi bir toplu ön ödeme alınmaz, yazılı veya sözlü bir kontrat yapılmaz, yarar görmediğinizi düşündüğünüzde veya istediğiniz aşamada aldığınız hizmeti sonlandırabilirsiniz. Ancak bırakmanızın nedeni hakkında bizimle iletişim kurmanızı tercih ederiz.

*Yaşadığım sorun bir medikal tedavi (ilaç tedavisi) almamı gerektiriyorsa ne yapılıyor?

Danışanımızın sorunlarını değerlendirdiğimiz ilk görüşmede veya bazen sonraki aşamalarda, yaşanan psikolojik sorunu tanılayıp bir medikal tedavi gerekliliği söz konusu olduğunu düşündüğümüzde gerekli tıbbi branşların konsültasyonu istenerek, hiç bir şekilde geciktirmeden gerekli tedaviye yönlendiriyoruz.

%d blogcu bunu beğendi: